Personal exhibition “Gentle melody of summer” by Olya Yatsenko


Оля Яценко

Виставка живопису

“Ніжна мелодія літа”

20.07 – 3.08.2021

 

З 20 липня по 3 серпня 2021 року проходить виставка живопису Олі Яценко “Ніжна Мелодія Літа”

у книгарні “Сяйво книги” за адресою вул. Велика Васильківська, 6, м. Києва.

“Щороку ми чекаємо на літо. Воно сповнене найтеплішими та найяскравішими моментами. Це час, коли починаються пригоди, подорожі, канікули та збуваються передчуття чогось особливого та радісного! 

 

Літо! Саме йому буде присвячена серія картин, які зможуть розповісти про дивовижні моменти, близькі кожному по-своєму. Ми зустрінемося з морем, відвідаємо гори, потанцюємо у лісі та познайомимося з Пухнастиками. Ми почуємо дивовижну пісню цього літа.

 

Наш світ та реальність нібито вимагає від нас бути надто серйозними до всього, що є навколо нас. А мені хочеться більше чудес, особливо у такий час. І здається, що картини – то є моїм супер-порталом до світу, де все просто та чарівно. Вони живі та нагадують, що чудеса існують і у нас є велика сила бути чарівниками свого життя, відчувати щасливі миті та створювати свою реальність. У складні моменти мене це дуже надихає та допомагає.

 

Мені дуже важливо, щоб мої роботи надихали глядача на здійснення власних мрій, ідей, щоб вони спонукали повірити у власні сили. Нехай вони пробуджують  добро та ніжність, адже через такі відчуття можна почути найголовніше – почути себе”.

Дати виставки: 20.07 – 3.08.2021

Адреса: Книгарня “Сяйво книги” м.Київ, вул. Велика Васильківська, 6

Час роботи: Щодня 10:00—21:00

Ваші відгуки, фото та сторіс з виставки завжди дуже цінні та важливі для мене!  Буду вдячна, якщо відмітете мене на сторінках Facebook Page або Instagram 

Картини можна придбати=) Щоб задати будь-яке питання або дізнатися ціну – пишіть мені в особисте повідомлення (Instagram ,Facebook Page,  lunter@olarty.com)

Книги, іграшки, метафоричні карти, сувеніри можна вибрати ось тут:
http://www.olarty.com/shop/

Пухнастики

На моїх картинах часто можна побачити пухнастих персонажів – із гострими вушками, блискучими оченятами та довгим хвостиком, на кінці якого, наче маленька комета, стирчить пухнаста китиця. Вони вміють розмовляти – просто довга шерсть приховує їхні ротики й носики. Хто ж ці персонажі на картинах?

Їх звати Пухнастики! Вони можуть бути різного кольору та розміру. Деякі пухнастики мають чарівні крила й уміють літати. Вони можуть розмовляти, і їх можуть бачити люди й особливо діти, які вірять у добрі справи та дива. Вони прилітають на Землю вночі у вигляді зірки, що падає, з чарівного міста, яке заховалося серед хмар, – саме там і живуть усі Пухнастики.

Для мене Пухнастик – це загальний образ, який об’єднує те, що живе всередині кожного з нас. Я почала формувати його ще у 2008 році, коли народилась ідея створити такого персонажа, який буде простим, зрозумілим, милим і добрим. Який міг би своїм існуванням чимось допомагати нам, дорослим і дітям. Якщо він викликає в людей якісь емоції, то для мене це вже задоволення. Якщо ж ці емоції позитивні та добрі, то вони неодмінно допоможуть подолати щось погане і зле, чого й так удосталь навколо.

Може, хтось упізнає часточку себе в Пухнастику? Не все можна побачити очима – можна лише відчути, коли дивишся на них. І хтозна, раптом якоїсь миті ви з подивом усвідомите: «Точно, та це ж я!»

“Three Muses. Three worlds” | “Три Музи. Три Світи”

80×60 cm, oil, canvas, 2016

Чи не здавалося вам, що десь існують інші світи? Десь зовсім поруч із нами? Ми навіть їх відчуваємо час від часу. А дехто їх знайшов і знає, де вони. Їх дуже багато, але сьогодні історія про три маленькі світи. Вони символізують тих, хто вміє надихати й дарувати надію. У них є сила зазирнути в найпотаємніші куточки вашої душі та знайти там давно приховані бажання і мрії. Саме ті, для яких у дорослому житті часто вже немає часу чи сил. Однак перш ніж познайомити вас із ними, пропоную пройтися по місту і спробувати уявити, хто або що ховається за вікнами будинків. Якщо вулиця спорожніла, то це не означає, що за товстими стінами також тихо й ніхто не живе. Може, саме там відбувається найцікавіше. Будинки привертають нашу увагу своїми кольоровими фасадами, архітектурою, дверима та вікнами. Маленькі й великі, широкі та вузькі. І якщо на мить відпустити буденні думки і свої завдання, можна зустріти їх. Пухнастиків-Муз, які проведуть у свої світи, від зовнішнього світу до внутрішнього. А де, як не у внутрішньому світі, може бути тепло, казково й радісно?

А знаєте, яку магічну силу вони мають? Це Музи Танцю, Музики і Творчості. Їх можна зустріти всюди, в різних куточках світу. Вони тут, щоб надихати й підказувати нам шлях у житті. Тому, коли бувають хвилини суму чи зневіри у власних магічних силах, пригадайте, що, може, саме зараз за спиною у вас сидять три пухнасті Музи, які п’ють чай і про щось дуже жваво розмовляють. Там лунає чарівна музика, від шалених рухів танцю прискорюється ритм серця, а пензлик вимальовує найсміливіші ваші мрії!

 

“The Star Catcher” | “Ловець Зірок”

50х70 cm, oil, canvas, 2019

Чи любите ви нічне небо? Цей зоряний килим, який щоразу вимальовує дивовижні космічні картини над нами? Коли надходить ніч, то все навколо зникає. Усе поглинає темрява й тиша. Мовчать і зорі, що сяють за сотні тисяч років від нас. Проте дивитися на них хочеться цілу вічність, не відводячи погляду. Здається, зараз вони розкажуть дивовижні історії, а можливо, підкажуть відповіді на вічні питання.

І коли здається, що зорі такі недосяжні, варто дещо пригадати. Десь біля нас є озера, де вода чиста й спокійна. У їхньому дзеркалі видно те саме високе небо. Саме там до зірок можна торкнутися лапкою…

І якщо навіть бажання наблизитися до зірки можна легко втілити в життя, то що вже казати про решту мрій. Адже на світі можливо все!

 

“Flowers among us” | “Квіти серед нас”

50х70 cm, oil, canvas, 2018

Уявімо себе в густому пралісі. Серед високих дерев, які здіймаються поза хмари над нашими головами. І не дотягнутися лапками до їхніх верхівок. Вони так і кличуть до себе.

Час для особливої розмови. Ми заплющимо очі та вберемо часточку природи до свого серця, не вимовивши ані слова. І просто будемо слухати. У тиші ловити запах вітру й шелест квітів.

І от навколо вже не просто ліс, а лісове королівство. Можна уявити, як сукня перетворюється на квіткове вбрання.

Це все можна відчути, злитися разом в одне ціле, а потім, розплющивши очі, повернутися назад. На землю. Однак точно знати, що квіти живуть серед нас. Усередині нас. Просто треба навчитися берегти ту квітку, яка завжди з тобою. І вже буде неважливо, літо чи зима надворі. Адже щоразу, коли заманеться тобі пригадати той спокій і літню розмову, ти завжди зможеш відкрити цю сторінку своєї Книги.

“The song of the whales” | «Пісня китів»

80х60 cm, oil, canvas, 2019

“Under the Rainbow of our Memories” | “Під веселкою наших спогадів”

50х70 cm, oil, canvas, 2021


“Moon DreamCatcher”|”Ловець снів Місяця”

60х40 cm, oil, canvas, 2021

“TeaTime with friends” | “Чаювання з друзями”

60х40 cm, oil, canvas, 2021

“Poohnastyk and Summer rain” | “Пухнастик та літній дощик”

60х50 cm, oil, canvas, 2021

“Lullaby” | “Колискова”

100×60 cm, oil, canvas, 2021

“Near the ocean” | “Біля океану”

50х70 cm, oil, canvas, 2021

“Magic Dance in the Night Forest” | “Магічний танок у нічному лісі”

70×50 cm, oil, canvas, 2021

“My island” | “Мій Острів”

70×50 cm, oil, canvas, 2015

Заплющую очі й уявляю, що мене несе вода – кудись у прохолоду, назустріч пригодам. А розплющивши їх, бачу перед собою небо, хмари, що кудись мчать без упину, поки десь удалині летить літак.

Мій острів, мій чарівний кит, що його має кожен із нас. Чи ти чув про нього? Він допоможе перепливти океан і буде вірним тобі, стане твоїм другом і помічником. Треба просто вірити в нього, й він почує, обов’язково припливе до тебе.

Так було й зі мною. Не стану приховувати: інколи хочеться побути на самоті, подумати про щось своє, пропливти по морю та повернутися на берег. І, ступивши знову на тверду землю, я знатиму, що десь там, у морі, плаває мій Кит.

Пухнастик Сем

“Among the floral fields” | “Пухнастики серед квіткових степів”

70×50 cm, oil, canvas, 2018

“Our Magic Lake” | “Наше магічне озеро”

80×60 cm, oil, canvas, 2020

“Moon and Sun” | “Сонце та Місяць”

60х50 cm, oil, canvas, 2020

“Poohnastyk and Magic Key” | “Пухнастик та магічний ключик”

30х30 cm, oil, canvas, 2020

“Lighthouse among the Clouds” | “Маяк понад хмарами”

30х30 cm, oil, canvas, 2021

“Magic Lotus” | “Магічний лотос”

30х30 cm, oil, canvas, 2019

“My floral silence” | “Пухнастик та Квіткова тиша”

30х30 cm, oil, canvas, 2020

“About the ocean that She sees ” | “Про океан, який бачить Вона”

80х60 cm, oil, canvas, 2018

About me | Про мене 

Welcome to my world

Instagram  and Facebook

 

Skill

Art Projects, Painting